Devoto Aquarius 470

Je to naše vášeň

Devoto (založeno v roce 2010) je svou velikostí malým řemeslným výrobcem luxusního nábytku a dřevostaveb. Prostě milujeme práci se dřevem.
 
V roce 2019 jsme zahájili projekt výroby člunů. V naší loděnici, která se nachází poblíž hlavního města Prahy vyrábíme první model Devoto Aquarius 470. Tým zkušených a zručných lodních řemeslníků a lodních inženýrů vyrobil elegantní a zároveň inovativní dřevěné plavidlo.
 
Devoto Aquarius 470 disponuje klasickými a elegantními křivkami. Svým moderně navrženým trupem nabízí nejlepší kombinaci jak tradičního vzhledu, tak nejnovějších inovací lodního inženýrství. Speciálně vyvinutý trup umožňuje naší lodi o délce 4,70m zůstat kompaktní a zároveň jednoduše ovladatelné během vyšších i nižších rychlostí plavby.

Inovace máme v krvi

Inovace byla základním kamenem při vývoji modelu Devoto Aquarius 470. Tým našich lodních inženýrů zaujal jiný a nevídaný přístup pro práci s krásným a ušlechtilým materiálem, kterým dřevo je.
 
Různé části trupu jsou vyráběny velmi unikátním procesem. K výrobě používáme 5-ti osý obráběcí CNC stroj, který opracovává dřevěné části trupu. Tento vysoce komplexní proces nám umožňuje vyrobit každý Devoto model se stejnou precizností a se snížením množství použitého materiálu, čímž vytváříme udržitelný proces v lodní výrobě.
 
Od prvních skic modelu Aquarius 470 byl jasné, že vytváříme multistrukturální trup, který bude vhodný pro umístění jak klasického spalovacího motoru, tak elektromotoru bez jakékoliv změny při řízení (ovládání) tohoto člunu.

Výroba

Vzhledem k objemu ruční práce potřebné pro produkci každé lodi jsme schopni každý rok exkluzivně vyrobit 10 kusů. S přihlédnutím na top kvalitu každé vyrobené plavidlo obnáší ruční práci v miniáním objemu 2.000 pracovních hodin.
 
Naše výroba je ušitá na míru potřebám a specifikacím našich zákazníků možností volby použitých materiálů jak v interiéru, tak v exteriéru.
 
Používáme různé typy kůže a barevnosti sedadel. Jméno nebo iniciály můžeme umístit na předem vybraných místech dle přání našich zákazníků. Během dokončovacích prací u každé z našich lodí jsme velmi flexibilní uspokojit různá přání našich klientů.

Technické specifikace

Devoto 470 je rekreační plavidlo kategorie D – dřevěný člun (runaboat) s délkou trupu 4.7 m a maximem 4 osob na palubě. Člun je navržen se spalovacím motorem, ale již nyní je v přípravě inboard elektromotor.
Délka trupu
4,7 m
Šířka trupu
1,8 m
Ponor
0,285 m
Délka na vodorysce
3,386 m
Hmotnost prázdného plavidla
495 kg
Hmotnost při konstrukčním výtlaku
370 kg
Maximální výkon přívěsného motoru
40hp
Objem palivové nádrže
70 l
Maximální rychlost
50 km/h
Napětí elektrického rozvodu
12V
Technický postup vrstvení v interiérových částech
3 vrstvy epoxy, 1 vsrstva sklolaminát
Technický postup vrstvení v exteriérových částech
3 vrstvy epoxy, 1 vsrstva sklolaminát (spodní část trupu 2 vrstvy), 3 vrstvy epoxy (broušeno po každé vrstvě)
18 vrstev PU (broušeno po každých 3 vrstvách)

Máte zájem? Napište nám.