Zákázková výroba
Dřevostavby

Není to tak dávno, co jsme byli známí hlavně jako česká firma vyrábějící dětský designový nábytek. Nová výrobní hala v Libčicích nad Vltavou všechno změnila! Získali jsme prostor pro naši fantazii, zkušenosti a plány. Díky spolupráci s uznávanými architekty jsme se s nadšením vrhli do realizace moderních dřevostaveb. Umožňuje nám to objevovat další z nekonečných možností dřeva.
 

 

Proč je dřevostavba výborný nápad?

 

  1. Dřevostavba je 10x rychlejší než stavba klasického zděného domu.
  2. Díky subtilnější konstrukci má při stejně zastavěné ploše větší užitnou plochu.
  3. Dřevostavba má oproti zděnému domu lepší tepelně-izolační vlastnosti, to znamená nižší náklady na provoz.
  4. Díky moderním technologiím se dnes staví dřevostavby, které mají životnost přes 150 let.

 

Proč si váš tchán myslí, že to až tak dobrý nápad není?

 

  1. Dřevo hoří. Jistě, dům ale není táborák! Opláštění moderní dřevostavby tvoří jen velmi obtížně hořlavé materiály, navíc se dřevostavba při požáru chová stabilněji a předvídatelněji než konstrukce z oceli.
  2. Dřevo špatně izoluje zvuk. Ano, díky lehké konstrukci se zvuk šíří lépe. Proto již při projektování počítáme se speciálními stropními panely a dalšími doplňkovými vrstvami. Dům přece není krabice.
  3. Dřevo pracuje. Ano a to je na něm krásné! Pokud ale myslí váš tchán vrzání a plísně, určitě nemluví o moderní dřevostavbě. Něco takového se může stát pouze při hrubém nedodržení technologických postupů.
Ve Skandinávii je až 80 % domů postaveno ze dřeva a v České republice je to přibližně každý šestý dům. Moderní postupy udělaly z dřevostaveb oblíbenou volbu lidí, kteří chtějí stavět rychle, ekonomicky a ekologicky. Tak vezměte tchána k nám do Libčic nad Vltavou a třeba se z něj stane další fanoušek moderních dřevostaveb.
 

 

Jak stavíme dřevostavby my


Jsme především truhláři pracující s přesností milimetrů. Suchá cesta realizace nám umožňuje dodržet stejná pravidla při výrobě stolu i stavby. Preciznost, rychlost, čistá práce. To je to, co od nás dostanete.Při naší halové produkci dřevostaveb je možné vybírat z dřevěných rámových konstrukcí nebo celomasivních dřevěných panelů CLT. V rámci rámových konstrukcí využíváme stavební program od firmy EGGER, kde volíme konstrukční skladby skládající se z konstrukčních desek OSB 3 (příp. OSB 4 TOP) a DHF. Nosnou část konstrukce plní KVH hranoly v šířce 160 mm (případně 180 mm). Tato skladba obvodové stěny splňuje parametry difúzně otevřené (paropropustné) konstrukce.

Ze stěnových panelů používáme konstrukční typ CLT, který si formátujeme na našich NC strojích. Hlavním partnerem a dodavatelem je společnost STORAENSO. CLT panel plní hlavní nosnou funkci a zároveň tvoří pohledovou část interiéru. Konstrukční skladba je dále vybavena adekvátní tepelnou izolací dle využití stavby, fasádním opláštěním, případně protipožárními prvky.

Máte zájem? Napište nám.

Value is required
Děkujeme