Jak stavíme / Z čeho stavíme

Pod pojmem dřevostavba si každý člověk představí něco jiného. Jeden si vybaví severský srub, druhý klasickou krkonošskou roubenku a třetí moderní dům obložený modřínovým dřevem.

Panelové dřevostavby

V DEVOTO preferujeme panelové dřevostavby. Produkce je soustředěno v ideálních podmínkách výrobní haly, která zajišťuje stálou teplotu a vlhkost jak pro výrobu, tak pro následné skladování. Suchý proces stavby nám pak umožní zaměření na detail a čistou montáž.

Stavebním základem jsou vysušené a certifikované KVH hranoly ze smrkového dřeva. Ty se na speciálních tesařských stolech spojují a vytvářejí obvodové stěny domu. Vnitřní části konstrukcí se vyplňují izolační minerální vatou ISOVER z jedné strany se uzavírají OSB deskami a z druhé strany vzhledem k difusně otevřené skladbě přírodním dřevovláknitým izolačním materiálem STEICO. Samozřejmostí jsou již předpřipravené otvory na okna i dveře. Podle typu projektu může být ve stěnách předem rozvedená elektroinstalace a připravené otvory na zásuvky.  

Takto připravené panely odjíždí na předem připravené staveniště, kde jsou pomocí mechanické ruky nebo jeřábu usazovány na správné místo. Během 2-3 dnů tak vzniká hrubá stavba – zateplená konstrukce vašeho domu včetně krovu. Rychlost smontování předem připravené dřevosravby je dechberoucí a oproti vystavbě klasického domu nesrovnatelná.

Dřevostavby z CLT panelů

Dalším typem konstrukčního systému který nabízíme je výstavba dřevostaveb z masivních dřevěných CLT panelů. Výhodou těchto desek, které vznikají lepením dřevěných vrstev kolmo na sebe je především jejich tvarová stálost, vysoká odolnost a schopnost akumulovat teplo.  

CLT technologie jsou využívány spíše u dřevostaveb většího měřítka a to i díky možnosti stavět domy o dvou až třech podlažích za velké úspory materiálu v tloušťce stěny.  

Celý proces funguje podobně jako u panelové dřevostavby. Do CLT panelů jsou pomocí CNC obráběcích strojů vyfrézovaný okenní a vstupní otvory , případně další detaily jako rozvody pro elektroinstalaci, odpady a příprava na technologie.  

Takto připravené panely se odvážejí na předem připravenou stavbu, kde se pomocí jeřábu nebo mechanické ruky usazují na základovou desku. Celý proces hrubé stavby trvá v řádu několika dnů a vy se tak do týdne můžete procházet mezi dřevem vonícími zdmi vaší snové dřevostavby.

Více informací

Naše stavby

Typový modulární dům UNICUBE - BRZY

Máte zájem? Napište nám.

Value is required
Děkujeme