Jak stavíme / Z čeho stavíme

Pod pojmem dřevostavba si každý člověk představí něco jiného. Jeden si vybaví severský srub, druhý klasickou krkonošskou roubenku a třetí moderní dům obložený modřínovým dřevem.

Panelové dřevostavby

V DEVOTO preferujeme panelové dřevostavby. Produkce je soustředěna v ideálních podmínkách výrobní haly, která zajišťuje stálou teplotu a vlhkost jak pro výrobu, tak pro následné skladování. Suchý proces stavby nám pak umožní zaměření na detail a čistou montáž.

Stavebním základem jsou vysušené a certifikované KVH hranoly ze smrkového dřeva. Ty se na speciálních tesařských stolech spojují a vytvářejí obvodové stěny domu. Vnitřní části konstrukcí se vyplňují izolační minerální vatou ISOVER, z jedné strany se uzavírají OSB deskami a z druhé strany, vzhledem k difusně otevřené skladbě, přírodním dřevovláknitým izolačním materiálem STEICO. Samozřejmostí jsou již předpřipravené otvory na okna i dveře. Podle typu projektu může být ve stěnách předem rozvedená elektroinstalace a připravené otvory na zásuvky.  

Takto připravené panely odjíždí na předem připravené staveniště, kde jsou pomocí mechanické ruky nebo jeřábu usazovány na správné místo. Během 2-3 dnů tak vzniká hrubá stavba – zateplená konstrukce vašeho domu včetně krovu. Rychlost smontování předem připravené dřevosravby je dechberoucí a oproti vystavbě klasického domu nesrovnatelná.

Dřevostavby z CLT panelů

Dalším typem konstrukčního systému, který nabízíme, je výstavba dřevostaveb z masivních dřevěných CLT panelů. Výhodou těchto desek, které vznikají lepením dřevěných vrstev kolmo na sebe, je především jejich tvarová stálost, vysoká odolnost a schopnost akumulovat teplo.  

CLT technologie jsou využívány spíše u dřevostaveb většího měřítka, a to i díky možnosti stavět domy o dvou až třech podlažích za velké úspory materiálu v tloušťce stěny.  

Celý proces funguje podobně jako u panelové dřevostavby. Do CLT panelů jsou pomocí CNC obráběcích strojů vyfrézované okenní a vstupní otvory , případně další detaily jako rozvody pro elektroinstalaci, odpady a příprava na technologie.  

Takto připravené panely se odvážejí na předem připravenou stavbu, kde se pomocí jeřábu nebo mechanické ruky usazují na základovou desku. Celý proces hrubé stavby trvá v řádu několika dnů a vy se tak do týdne můžete procházet mezi dřevem vonícími zdmi vaší snové dřevostavby.

Více informací

Naše stavby

Typový modulární dům UNICUBE

Máte zájem? Napište nám.

Na vaše dotazy odpovíme obratem!

Value is required
Děkujeme

Kontakt - dřevostavby